  • REC3.5-2412DRW/R8/A/CTRL
REC3.5-2412DRW/R8/A/CTRL
advertisement
Manufacturer No:
REC3.5-2412DRW/R8/A/CTRL
HK JDW NO:
655-REC3.5-2412DRW/R8/A/CTRL
Step5Bar-code shipping tag
REC3.5-2412DRW/R8/A/CTRL
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    10.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, SCP
  • Max Power Dissipation
    3.5W
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    8kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    145mA
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Current - Output (Max)
    145mA 145mA
  • Output Current
    145mA
  • Output Power
    3.5W