  • REC3-2405SRW/H/B/M
REC3-2405SRW/H/B/M
advertisement
Manufacturer No:
REC3-2405SRW/H/B/M
HK JDW NO:
655-REC3-2405SRW/H/B/M
Package:
24-DIP Module, 12 Leads
Description:
Quantity:
In Stock : 11163
Step5Bar-code shipping tag
REC3-2405SRW/H/B/M
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    24-DIP Module, 12 Leads
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    13g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3-SRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    SCP
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    20.3mm
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    600mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Total Power Output-Max
    3W
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    10.2mm
  • Length
    32mm