  • REC15-485.1SZ/H3
REC15-485.1SZ/H3
advertisement
Manufacturer No:
REC15-485.1SZ/H3
HK JDW NO:
655-REC15-485.1SZ/H3
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
REC15-485.1SZ/H3
Step5Bar-code shipping tag
REC15-485.1SZ/H3
    Select All
  • Max Output Power
    15W
  • Isolation
    Isolated
  • Nominal Output Voltage
    5.1V
  • Max Input Voltage (DC)
    75V
  • Min Input Voltage (DC)
    24V
  • Height
    10.2mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC15 (15W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Depth
    25.4mm
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Current
    1.25A
  • Output Power
    15W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    3A
  • Nominal Input Voltage
    48V