  • REA4R7M2CBK0811P
REA4R7M2CBK0811P
advertisement
Manufacturer No:
REA4R7M2CBK0811P
HK JDW NO:
3891-REA4R7M2CBK0811P
Description:
4.7μF Capacitor 20% 60mA 3.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
REA4R7M2CBK0811P
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    160V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Ripple Current
    60mA
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Length
    11.5mm