  • REA471M1HBK-1320P
REA471M1HBK-1320P
advertisement
Manufacturer No:
REA471M1HBK-1320P
HK JDW NO:
3891-REA471M1HBK-1320P
Description:
470μF Capacitor 20% 860mA 5mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 10518
Step5Bar-code shipping tag
REA471M1HBK-1320P
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Ripple Current
    860mA
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    20mm