  • REA100M2WBK-1320P
REA100M2WBK-1320P
advertisement
Manufacturer No:
REA100M2WBK-1320P
HK JDW NO:
3891-REA100M2WBK-1320P
Description:
REA 10μF Capacitor 20% 174mA 5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
REA100M2WBK-1320P
  • Package / Case
    Aluminum
  • Series
    REA
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    174mA
  • Dissipation Factor
    0.25 %
  • Length
    20mm