  • REA100M2EBK-1016P
REA100M2EBK-1016P
advertisement
Manufacturer No:
REA100M2EBK-1016P
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-REA100M2EBK-1016P
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% 138mA 5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
REA100M2EBK-1016P
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Ripple Current
    138mA
  • Dissipation Factor
    0.17 %
  • Length
    16mm