  • RE1206FRE074K99L
RE1206FRE074K99L
advertisement
Manufacturer No:
RE1206FRE074K99L
HK JDW NO:
898-RE1206FRE074K99L
Datasheet:
RE1206FRE074K99L
Description:
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 4.99kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RE1206FRE074K99L
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm