  • RE0805FRE075K9L
RE0805FRE075K9L
advertisement
Manufacturer No:
RE0805FRE075K9L
HK JDW NO:
898-RE0805FRE075K9L
Datasheet:
RE0805FRE075K9L
Description:
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 5.9kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RE0805FRE075K9L
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.9kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm