  • RE0805FRE0711KL
RE0805FRE0711KL
advertisement
Manufacturer No:
RE0805FRE0711KL
HK JDW NO:
898-RE0805FRE0711KL
Datasheet:
RE0805FRE0711KL
Description:
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 11kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RE0805FRE0711KL
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    11kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm