  • RE0402DRE07620RL
RE0402DRE07620RL
advertisement
Manufacturer No:
RE0402DRE07620RL
HK JDW NO:
898-RE0402DRE07620RL
Datasheet:
RE0402DRE07620RL
Description:
RE Series, Thick Film, 620Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RE0402DRE07620RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    620Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm