  • RE0402DR-071K5L
RE0402DR-071K5L
advertisement
Manufacturer No:
RE0402DR-071K5L
HK JDW NO:
898-RE0402DR-071K5L
Package:
0402
Datasheet:
RE0402DR-071K5L
Description:
Thick Film, 1.5kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
RE0402DR-071K5L
  • Package / Case
    0402
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    62.5mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Width
    1mm