  • RDF2572S15
RDF2572S15
advertisement
Manufacturer No:
RDF2572S15
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-RDF2572S15
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
RDF2572S15
Description:
RDF2572S15 datasheet pdf and DC DC Converters product details from XP Power stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RDF2572S15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    RDF25 (25W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.47 H 50.8mmx25.4mmx12.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    25W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    160V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    16V
  • Current - Output (Max)
    1.67A