  • RDER72D472K2K1A11B
RDER72D472K2K1A11B
advertisement
Manufacturer No:
RDER72D472K2K1A11B
HK JDW NO:
535-RDER72D472K2K1A11B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7nF 200V Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 6412
Step5Bar-code shipping tag
RDER72D472K2K1A11B
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Dielectric Material
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    4.7nF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height Seated (Max)
    5.0038mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.1496mm