  • RDER72A684K2P1H03B
RDER72A684K2P1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RDER72A684K2P1H03B
HK JDW NO:
535-RDER72A684K2P1H03B
Description:
RDE 0.68μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 650
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RDER72A684K2P1H03B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    500 μm
  • Size Code
    2212
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    5.5mm
  • Width
    3.15mm