  • RDER71H334K1M1C03A
RDER71H334K1M1C03A
advertisement
Manufacturer No:
RDER71H334K1M1C03A
HK JDW NO:
535-RDER71H334K1M1C03A
Description:
RDE 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 11811
Step5Bar-code shipping tag
RDER71H334K1M1C03A
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.15mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    1812
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4.5mm