  • RDER71H224K1K1H03B
RDER71H224K1K1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RDER71H224K1K1H03B
HK JDW NO:
535-RDER71H224K1K1H03B
Description:
RDE 0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2503
Step5Bar-code shipping tag
RDER71H224K1K1H03B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    1812
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.15mm