  • RDEF51H473Z0M1C03A
RDEF51H473Z0M1C03A
advertisement
Manufacturer No:
RDEF51H473Z0M1C03A
HK JDW NO:
535-RDEF51H473Z0M1C03A
Description:
RDE 0.047μF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 9688
Step5Bar-code shipping tag
RDEF51H473Z0M1C03A
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.5mm