  • RDED72W473K2K1C11B
RDED72W473K2K1C11B
advertisement
Manufacturer No:
RDED72W473K2K1C11B
HK JDW NO:
535-RDED72W473K2K1C11B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RDE 47nF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 7037
Step5Bar-code shipping tag
RDED72W473K2K1C11B
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RDE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    X7T
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
    No
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    5.9944mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    3.5mm