  • RDED72W125MUE1C13A
RDED72W125MUE1C13A
advertisement
Manufacturer No:
RDED72W125MUE1C13A
HK JDW NO:
535-RDED72W125MUE1C13A
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.2μF 450V Ceramic Capacitor 20% Radial
Quantity:
In Stock : 10860
Step5Bar-code shipping tag
RDED72W125MUE1C13A
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    12.4968mm
  • Length
    7.6962mm
  • Width
    12.5mm