  • RCWP251247R0JKS2
RCWP251247R0JKS2
advertisement
Manufacturer No:
RCWP251247R0JKS2
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RCWP251247R0JKS2
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 47Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RCWP251247R0JKS2
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2512
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W