  • RCWP251236K5FKWB
RCWP251236K5FKWB
advertisement
Manufacturer No:
RCWP251236K5FKWB
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RCWP251236K5FKWB
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 36.5kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RCWP251236K5FKWB
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2512
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    36.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W