  • RCWH0805R750FKEA
RCWH0805R750FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCWH0805R750FKEA
HK JDW NO:
873-RCWH0805R750FKEA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RCWH0805R750FKEA
Description:
RCWH Series, Thick Film, 750mOhms, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5067
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCWH0805R750FKEA
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RCWH
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.051W 2.00mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    750mOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm