  • RCWE2512R100FKEA
RCWE2512R100FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCWE2512R100FKEA
HK JDW NO:
873-RCWE2512R100FKEA
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RCWE2512R100FKEA
Description:
FIXED RESISTOR RCWE Series, Thick Film, 100mOhm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17103
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCWE2512R100FKEA
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RCWE
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm