  • RCWE2010R220FKEA
RCWE2010R220FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCWE2010R220FKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCWE2010R220FKEA
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
RCWE2010R220FKEA
Description:
RCWE Series, Thick Film, 220mOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 20813
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCWE2010R220FKEA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package
    2010
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RCWE
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    220mOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm