  • RCWE1206R820JKEA
RCWE1206R820JKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCWE1206R820JKEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCWE1206R820JKEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RCWE1206R820JKEA
Step5Bar-code shipping tag
RCWE1206R820JKEA
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    820mOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.6002mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    RCWE
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%