  • RCS08059K10JNEA
RCS08059K10JNEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS08059K10JNEA
HK JDW NO:
873-RCS08059K10JNEA
Datasheet:
RCS08059K10JNEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 9.1kOhms, 0.4W 2/5W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS08059K10JNEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm