  • RCS0805487KFKEA
RCS0805487KFKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS0805487KFKEA
HK JDW NO:
873-RCS0805487KFKEA
Datasheet:
RCS0805487KFKEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 487kOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS0805487KFKEA
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    487kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RCS e3
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%