  • RCS080531K6FKEA
RCS080531K6FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS080531K6FKEA
HK JDW NO:
873-RCS080531K6FKEA
Datasheet:
RCS080531K6FKEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 31.6kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3278
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCS080531K6FKEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    31.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm