  • RCS080518R7FKEA
RCS080518R7FKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS080518R7FKEA
HK JDW NO:
873-RCS080518R7FKEA
Datasheet:
RCS080518R7FKEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 18.7Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS080518R7FKEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RCS e3
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    18.7Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm