  • RCS0603806KFKEA
RCS0603806KFKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS0603806KFKEA
HK JDW NO:
873-RCS0603806KFKEA
Datasheet:
RCS0603806KFKEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 806kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS0603806KFKEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    806kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    1.5494mm