  • RCS060336R0JNEA
RCS060336R0JNEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS060336R0JNEA
HK JDW NO:
873-RCS060336R0JNEA
Datasheet:
RCS060336R0JNEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 36Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS060336R0JNEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    36Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm