  • RCS040263R4FKED
RCS040263R4FKED
advertisement
Manufacturer No:
RCS040263R4FKED
HK JDW NO:
873-RCS040263R4FKED
Datasheet:
RCS040263R4FKED
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 63.4Ohms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS040263R4FKED
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    63.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm