  • RCR875DNP-181K
RCR875DNP-181K
advertisement
Manufacturer No:
RCR875DNP-181K
HK JDW NO:
738-RCR875DNP-181K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
RCR875DNP-181K
Step5Bar-code shipping tag
RCR875DNP-181K
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    RCR-875D
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    550mA
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    570mOhm Max
  • Max DC Current
    550mA
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm