  • RCR664DNP-8R2M
RCR664DNP-8R2M
advertisement
Manufacturer No:
RCR664DNP-8R2M
HK JDW NO:
738-RCR664DNP-8R2M
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
RCR664DNP-8R2M
Step5Bar-code shipping tag
RCR664DNP-8R2M
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2006
  • Series
    RCR-664D
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
  • Current Rating
    1.47A
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    4mm
  • Lead Diameter
    0.5 mm
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    71mOhm Max
  • Max DC Current
    1.47A
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm