  • RCP1206W130RGET
RCP1206W130RGET
advertisement
Manufacturer No:
RCP1206W130RGET
HK JDW NO:
873-RCP1206W130RGET
Datasheet:
RCP1206W130RGET
Description:
RCP Series, Thick Film, 130Ohms, 2.4W, ±2%, -65°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCP1206W130RGET
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.060W 3.10mmx1.52mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    130Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2.4W
  • Max Power Dissipation
    11W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    1.524mm