  • RCP0603W910RJEC
RCP0603W910RJEC
advertisement
Manufacturer No:
RCP0603W910RJEC
HK JDW NO:
873-RCP0603W910RJEC
Datasheet:
RCP0603W910RJEC
Description:
RCP Series, Thick Film, 910Ohms, 1.5W, ±5%, -65°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCP0603W910RJEC
  • Max Power Dissipation
    3.9W
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    812.8μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    910Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1.5W