  • RCP0603B620RJS2
RCP0603B620RJS2
advertisement
Manufacturer No:
RCP0603B620RJS2
HK JDW NO:
873-RCP0603B620RJS2
Datasheet:
RCP0603B620RJS2
Step5Bar-code shipping tag
RCP0603B620RJS2
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    620Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    3.9W
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm
  • Length
    1.6002mm