  • RCP0603B33R0GEA
RCP0603B33R0GEA
advertisement
Manufacturer No:
RCP0603B33R0GEA
HK JDW NO:
873-RCP0603B33R0GEA
Datasheet:
RCP0603B33R0GEA
Description:
RCP Series, Thick Film, 33Ohms, 1.5W, ±2%, -65°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCP0603B33R0GEA
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    33Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    3.9W
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm
  • Length
    1.6002mm