  • RCMT0118R70DES03
RCMT0118R70DES03
advertisement
Manufacturer No:
RCMT0118R70DES03
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RCMT0118R70DES03
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 18.7Ohm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCMT0118R70DES03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    0.5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    18.7Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Diameter
    2.03mm
  • Length
    4.32mm