  • RCMS0227R40FHA20
RCMS0227R40FHA20
advertisement
Manufacturer No:
RCMS0227R40FHA20
HK JDW NO:
875-RCMS0227R40FHA20
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
Through Hole 27.4Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RCMS0227R40FHA20
    Molded
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    1%
    Not Applicable
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    27.4Ohm
  • Composition
    Metal Film
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm