  • RCL12253K32FKEG
RCL12253K32FKEG
advertisement
Manufacturer No:
RCL12253K32FKEG
HK JDW NO:
873-RCL12253K32FKEG
Datasheet:
RCL12253K32FKEG
Description:
RCL Series, Thick Film, 3.32kOhms, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCL12253K32FKEG
    Select All
  • Width
    6.3mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
    Wide 2512 (6432 Metric), 1225
  • Supplier Device Package
    1225
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RCL
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3.32kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm