  • RCL122525K5FKEG
RCL122525K5FKEG
advertisement
Manufacturer No:
RCL122525K5FKEG
HK JDW NO:
873-RCL122525K5FKEG
Datasheet:
RCL122525K5FKEG
Description:
FIXED RESISTOR RCL Series, Thick Film, 25.5kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCL122525K5FKEG
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    25.5kOhm
  • Voltage - Rated
    200V