  • RCL1225221KFKEG
RCL1225221KFKEG
advertisement
Manufacturer No:
RCL1225221KFKEG
HK JDW NO:
873-RCL1225221KFKEG
Datasheet:
RCL1225221KFKEG
Description:
FIXED RESISTOR RCL Series, Thick Film, 221kOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCL1225221KFKEG
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RCL
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.248W 3.20mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    221kOhm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm