  • RCL12181R30JNEK
RCL12181R30JNEK
advertisement
Manufacturer No:
RCL12181R30JNEK
HK JDW NO:
873-RCL12181R30JNEK
Package:
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Datasheet:
RCL12181R30JNEK
Step5Bar-code shipping tag
RCL12181R30JNEK
  • Package / Case
    Wide 1812 (4532 Metric), 1218
  • Supplier Device Package
    1218
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.3Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Case Code (Metric)
    3246
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    4.6mm