  • RCL121814K0FKEK
RCL121814K0FKEK
advertisement
Manufacturer No:
RCL121814K0FKEK
HK JDW NO:
873-RCL121814K0FKEK
Datasheet:
RCL121814K0FKEK
Description:
RCL Series, Thick Film, 14kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCL121814K0FKEK
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RCL
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.181W 3.20mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    14kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    4.6mm