  • RCL0406909RFKEA
RCL0406909RFKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCL0406909RFKEA
HK JDW NO:
873-RCL0406909RFKEA
Datasheet:
RCL0406909RFKEA
Description:
FIXED RESISTOR RCL Series, Thick Film, 909Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCL0406909RFKEA
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    909Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W