  • RCH895NP-820K
RCH895NP-820K
advertisement
Manufacturer No:
RCH895NP-820K
HK JDW NO:
738-RCH895NP-820K
Datasheet:
RCH895NP-820K
Description:
Quantity:
In Stock : 330
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCH895NP-820K
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    760mA
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Max DC Current
    760mA
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Current - Saturation
    1A
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm