  • RCH895NP-561K
RCH895NP-561K
advertisement
Manufacturer No:
RCH895NP-561K
HK JDW NO:
738-RCH895NP-561K
Datasheet:
RCH895NP-561K
Step5Bar-code shipping tag
RCH895NP-561K
  • Weight
    1.799996g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
  • Current Rating
    300mA
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    560μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.01Ohm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm