  • RCH895NP-471K
RCH895NP-471K
advertisement
Manufacturer No:
RCH895NP-471K
HK JDW NO:
738-RCH895NP-471K
Datasheet:
RCH895NP-471K
Description:
Quantity:
In Stock : 469
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCH895NP-471K
  • Weight
    1.799996g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
  • Current Rating
    320mA
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    890mOhm Max
  • Max DC Current
    430mA
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm